4 października 2023

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja 2022 – ostra walka w Via Dolny Śląsk

3 min read
Via Dolny Śląsk Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja 2022 zakończony 7 miejscem. Szosowy Klasyk odbył się na dwóch dystansach – PRO (81 km, 900 metrów przewyższeń) oraz FUN (54 km i 410 metrów w pionie). Starty wspiera RENSA VLG. Fanów prosimy o wsparcie naszych zawodników dobrym komentarzem.
Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja 2022

💪 Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja 2022 - zacięta walka.

Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja 2022 – Szosowy Klasyk odbył się 22.05.2022 na dwóch dystansach – PRO (81 km, 900 metrów przewyższeń) oraz FUN (54 km i 410 metrów w pionie). Via Dolny Śląsk to seria wyścigów, gdzie na starcie stają zawodnicy ze znakomitą zawodniczą przeszłością, byli reprezentanci Polski i uczestnicy wielkich światowych tourów. Kolarski cykl daje możliwość startu każdemu, kto tylko czuje się na siłach, aby wziąć udział w kolarskim wyścigu na szosie, a Via Dolny Śląsk staje się największą w Polsce cykliczną imprezą w kolarstwie szosowym.

Mateusz Zener podsumował po wyścigu:

Kolejnymi zawodami, w których wystartowałem był wyścig z cyklu VIA Dolny Śląsk w Złotoryi. W tym roku trasa nie miała wielu metrów przewyższeń, ale z uwagi na liczne ataki od startu, wiejący wiatr oraz trudna końcówkę trzeba było zachować czujność przez cały wyścig. Ja po aktywnej jeździe w początkowej fazie, zdecydowałem poczekać na finałowe kilometry. Końcowe kilometry to sekwencja kilku zakrętów na zjeździe oraz kilkuset metrowy podjazd na rynek w Złotoryi. Odcinek w dół pojechałem poprawnie, a ostatni kilometr to już jazda na maksimum możliwości. Finalnie dało to 7 miejsce na mecie. Po 5 miejscu w Sobótce to kolejny dobry wyścig szosowy. Liczę, że przy odrobinie szczęścia uda mi się zakręcić w okolicach podium w kolejnych edycjach.

Złoto i malownicza okolica

Runda, na której odbył się wyścig biegła w stronę Świerzawy, potem skręcała do Sokołowca i Proboszczowa, dalej przez Pielgrzymkę, Wojcieszyn, Uniejowice do Zagrodna i przez Nową Wieś Złotoryjską i powrót do Złotoryi. Dystans PRO miał rundę nieco wydłużoną – ze Świerzawy kolarze pojechali dalej do Lubiechowej, skręcali na Janochów i Podgórki, a potem jeszcze Chrośnica, Janówek i Rząśnik.

Trasa złotoryjskiego Szosowego Klasyka była niezwykle malownicza i widokowa. Te atuty tego wyścigu. Sporo na niej też trudności i podjazdów. Krajobraz Krainy Wygasłych Wulkanów to urokliwe miejsce na takie imprezy. Wyścig nagrodzony był złotem, ale jak powiedzieli organizatorzy: „nie tylko ze względu na górniczą przeszłość tej części Dolnego Śląska.”

Wynik naszego zawodnika:

Mateusz Zener – 7 miejsce kat. M30 / 18 miejsce OPEN /czas 01:20:09 / średnia prędkość 39,68 km/h
 
👏👏👏 Brawa dla Mateusza. Gratulacje za poświęcenie i sportową rywalizację. Fanów prosimy jak zawsze o nagrodzenie dobrym komentarzem i polubienie zdjęć z zawodów na naszym Facebook-u. 😉
 
Oczywiście, dziękujemy ❤️ wszystkim za sportowy doping.

🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Statystyki zawodów Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja 2022

PRO (81 km, 900 metrów przewyższeń).

FUN (54 km i 410 metrów w pionie).

W FUN zwyciężył Olczyk Hubert z Bike Opole Licon Team – czas 01:15:55, średnia prędkość 41,89 km/h.

W PRO zwyciężył Rynkowski Rafał z Kopernik Toruńskie Pierniki Team – czas 02:02:15, średnia prędkość 39,26 km/h.

Pełne wyniki dostępne tutaj.

XXI Bike Maraton Bielawa

Wesprzyj naszych Juniorów

Najlepsze wyniki biorą się z pasji. Inspiruj naszych zawodników i wspieraj ich w karierze sportowej.

#DotacjaGminaŚcinawa – projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

RENSA VLG – innowacyjna księgowość klubu sportowego.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.