25 lutego 2024

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

3 min read
Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

To były udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

Pogoda nam dopisała, chęć wygranej sięgała zenitu. Młodzi, wysportowani rowerzyści ze Szkółki Kolarskiej mierzyli się w swoich mistrzostwach. Nie słodycze, nie Internet, nie telewizja, ale pasja do sportu i chęć wygranej to ich motywatory. Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021 – jeśli doskwierają brak ruchu, brak motywacji czy złe nawyki żywieniowe u dzieci, teraz czas by zacząć mieć piękną i wysportowaną sylwetkę.

Zasady rywalizacji i pomoc rodziców

Młodzi kolarze stanęli do wyścigu w dwóch kategoriach wiekowych (Młodzik i Żak). Dopisali również kibice, którzy licznie obserwowali i dopingowali zmagania. Fantastyczna postawa rodziców. Cieszy fakt takiego zainteresowania i wspierania sportowej rywalizacji. Bardzo licznie do pomocy przy wyścigu zaangażowali się rodzice. Wykosili trawę przed zawodami, mierzyli czasy przejazdów, pilnowali porządku, byli gotowi do niesienia pomocy w razie potrzeby. To duża pomoc i wsparcie dla klubu i zawodników. Serdecznie dziękujemy.

Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021
Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

To było ciekawe połączenie zawodów i szkolenia serwisowego.

Jakie nagrody?

Liga Szkółek Kolarskich Ścinawa 2022
 • Mistrz Szkółki Kolarskiej w kategorii – puchar
 • za miejsca I – III w poszczególnych kategoriach – medale, dyplomy
 • dalsze miejsca – dyplomy

Wszyscy na odprawie technicznej usłyszeli o zasadach rywalizacji, ilości okrążeni – Żacy 5 pętli, Młodzicy 8 pętli. Żacy mieli do przejechania ponad 6 km, zaś młodzicy ponad 10 km. Różnica wzniesień na trasie to ponad 7 m.

Przebieg wyścigu

Po rozgrzewce, zawodnicy rozpoczęli wyścig zgodnie z planem. Już od początku rywalizacja nabrała wigoru. Kibice zaś cały czas dopingowali i wspierali swoich zawodników. Smak sportowego zmagania rozpoczynał się zaraz po starcie na pierwszej „górce”. To wcale nie odstraszyło młodych kolarzy, bo z każdym okrążeniem ściganie nabierało tempa. Młodzicy musieli się trochę więcej natrudzić. Wjeżdżający na metę zbierali owacje.

Starty naszych zawodników wspiera Vision Sport General.

Wyniki - kategoria Żak

 1. Franciszek Semp
 2. Jan Marynowicz
 3. Antoni Kupczyński
 4. Fabian Borkowski
 5. Jakub Żuk
Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

Wyniki - kategoria Młodzik

 1. Antoni Wilk
 2. Maciej Bruna
 3. Mateusz Barglik
 4. Patryk Stożek
Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

Szkolenie techniczne z obsługi roweru

Po wyścigu i dekoracji zawodników, szkolenie techniczne przeprowadził serwis NSR z Lubina. Właściciel serwisu Daniel Szczepaniak, omawiał zasady doboru roweru, utrzymania, regulacji. Serwis NSR pokazał nowe modele rowerów, odpowiadał na indywidualne pytania zawodników i kibiców. Wszyscy dowiedzieli się praktycznych rzeczy, wzbogacili swoją wiedzę z eksploatacji rowerów. Następnie Daniel Szczepaniak zademonstrował wymianę opony, co wzbudziło spore zainteresowanie.

Konkurs techniczny

Przyszedł też czas na konkurs wymiany opony z nagrodami. Do rywalizacji stanęło pięciu zawodników. Sprawne ręce, rozumienie zasad technicznych i dobra motoryka – to elementy sukcesu. Kibice głośno dopingowali rowerzystów. Konkurs wygrał Antoni Wilk, który najszybciej poradził sobie z zadaniem. Wszyscy otrzymali nagrody, które ufundował Serwis NSR.

Udane Mistrzostwa Szkółki Kolarskiej w Ścinawie 2021

Wymiana opony

Sprawne ręce, rozumienie zasad technicznych i dobra motoryka – to elementy sukcesu.

Wspieraj nasze działania

Wspieramy młode talenty, trenujemy młodzież uzdolnioną sportowo. Każdemu dajemy możliwość realizowania własnej pasji do sportu. Sport niesie ze sobą dużo emocji. Daje radość z wygranej i motywacje do podwyższania swoich umiejętności, pokonywania barier, bicia rekordów. Najlepsze wyniki biorą się z pasji. Inspirujemy naszych zawodników i wspieramy w ich karierze sportowej.

Wszystkim gratulujemy

Tak więc, w tym roku Antoni Wilk i Franciszek Semp zostali Mistrzami Szkółki Kolarskiej. Gratulacje!

Brawo dla wszystkich za sportową rywalizację, udział w turnieju, serce do walki, zaś dla najmłodszych słowa uznania za zaangażowanie. To było ciekawe połączenie zawodów i szkolenia serwisowego.

Zostaw swój komentarz.

#DotacjaGminaŚcinawa – Projekt współfinansowany z środków Gminy Ścinawa.

Dlaczego aktywność fizyczna i sport?

Większość z nas żyje z dnia na dzień, dlatego nie przewidujemy konsekwencji, które związane są z ignorowaniem następstw problemów związanych z brakiem ruchu. Co się stanie, gdy nie zajmiesz się niedogodnościami z tym związanymi? Po pierwsze choroby związane z otyłością, po drugie spadek ocen i izolacja czy wreszcie problem nieradzenia sobie z trudnościami. Jeżeli nie ruszają Cię te argumenty, to prawdopodobnie nie zależy Ci wystarczająco na pięknej wysportowanej sylwetce czy wzroście motywacji. Jeżeli jednak chcesz wreszcie rozprawić się z tą negatywną sytuacją czytaj dalej ten tekst.