15 kwietnia 2024

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Trophy Maja Włoszczowska MTB Race Jelenia Góra 2021 – mocne międzynarodowe szlify kolarskie

3 min read
W sobotę podczas Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI XCO C1 + UCI Junior Series Jelenia Góra 2021 rywalizowano od wczesnych godzin porannych od kategorii Żak i Młodzik po Elitę. Kulminacyjnym punktem imprezy był ostatni w zawodowej karierze krajowy start Mai Włoszczowskiej. Sprawdź koniecznie wyniki zawodników. Jak będzie dalej? To będzie jazda!!!
Trophy Maja Włoszczowska MTB Race Jelenia Góra 2021

Trophy Maja Włoszczowska MTB Race Jelenia Góra 2021

W dniu 25.09.2021 nasi Młodzicy wzięli udział w międzynarodowej imprezie Trophy Maja Włoszczowska MTB Race Jelenia Góra 2021. To kolejny weekend z fantastycznymi wyścigami kolarskimi, gdzie startują nasi zawodnicy.

Nasi Młodzicy aktywnie nabywają doświadczenia na dużych imprezach, teraz przyszła kolej na międzynarodowe szlify i starty z najlepszymi. Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI XCO C1 + UCI Junior Series Jelenia Góra 2021 jest nie tylko największym, najwyżej sklasyfikowanym i najbardziej prestiżowym polskim wyścigiem cross – country. Jest też wyścigiem, na który od lat przyjeżdżają największe gwiazdy MTB, a po trasach Parku Paulinum ścigała się już cała plejada medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy i zdobywców Pucharu Świata.

W sobotę rywalizowano od wczesnych godzin porannych od kategorii Żak i Młodzik po Elitę. Kulminacyjnym punktem imprezy był ostatni w zawodowej karierze krajowy start Mai Włoszczowskiej.

To wielkie kolarskie wydarzenie miało zostać rozegrane wiosną. Pierwotnie wyścigi Trophy Maja Włoszczowska MTB Race Jelenia Góra 2021 miały się odbyć podczas majówki. Teraz zdążyliśmy już kibicować Mai Włoszczowskiej na Igrzyskach Olimpijskich, a po drodze do Jeleniej Góry odbyły się jeszcze przecież Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski.

Wyścigi ukończyło 159 zawodników

Liczyliśmy, że w Jeleniej Górze pojawią się największe gwiazdy kolarstwa górskiego. i tak było. Ciekawym rozwiązaniem było również umiejscowienie w Parku Paulinum areny pierwszych, historycznych Mistrzostw Polski XCC, czyli rywalizacji w short tracku. Jest to niezwykle widowiskowe i emocjonujące ściganie na krótkiej rundzie i na krótkim dystansie.

Na starcie wyścigu w kategorii Młodzik ciasno było jak zawsze i trwała walka o każdy centymetr. Ten element wymaga jeszcze wielu treningów i obserwacji na zawodach. Trasa wyścigu, zlokalizowana w Parku Paulinum, przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze, należy do najtrudniejszych technicznie i najbardziej widowiskowych w Polsce i Europie. Zagraniczni zawodnicy doceniają ją również za naturalną konfigurację terenu – choć organizatorzy co roku dokładają „swoje” sztuczne utrudnienia – progi, uskoki, a nawet schody! Nasi zawodnicy stają do rywalizacji z najlepszymi i startują na dobrych wyścigach, bo wtedy najlepiej się uczą. Doświadczenie z trudnych tras jest potrzebne i przydatne w karierze.

Zwycięzcy wyścigu w kategorii Młodzik:

Struzik Aleksander – Warszawski Klub Kolarski
Matysik Maksymilian – UKS Zawojak
Bereźnicki Kosma – KS Optyk-Okular Jelenia Góra

Wyniki naszych Młodzików: Antoni Wilk zajął 18 miejsce, a Maciej Bruna 21 miejsce.

Jesteśmy bogatsi i serca do walki nam nie zabraknie.

👏👏👏 Prosimy o dobre komentarze dla naszych Młodzików!
 
Nasze podziękowania otrzymuje Mateusz Wilk ❤️ za fantastyczną postawę, transport, zdjęcia i sportowy doping.
 
Trenujemy dalej ostro.
 
😍 Ta impreza to prawdziwa gratka dla fanów kolarstwa górskiego.
 
🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Młodzicy rocznik 2007-2008
Długość trasy: 6,3 km
Średnia prędkość zwycięzcy: 11.2 km/h

W kategorii Młodzik zgłoszono 28 zawodników.

#DotacjaGminaŚcinawa – Projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

Nasze starty wspiera systemem Vision Sport General.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.