25 lutego 2024

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 i jesteśmy w czołówce krajowej

3 min read
ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 - szósta edycja największych zawodów duathlonowych w Polsce i Mateusz Zener wywalczył 11 miejsce. "Wynik nie powala, ale jestem zadowolony, ponieważ na każdym z etapów duathlonu byłem lepszy niż rok temu!". Starty wspiera RENSA VLG. Fanów prosimy o wsparcie naszego zawodnika dobrym komentarzem.
ChampionMan Duathlon Czempiń 2022

ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 - szósta edycja największych zawodów duathlonowych w Polsce

W sobotę 07.05.2022 odbył się ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 – szósta edycja największych zawodów duathlonowych w Polsce. Nasz zawodnik Mateusz Zener kontynuuje sezon w Duathlonie. W Czempiniu startował na dystansie SPRINT – bieg 5 km / 20 km rower / bieg 2,5 km. W zawodach ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 wystartowało ponad 1000 zawodników. ChampionMan to największa impreza duathlonowa w Polsce i jedna z większych w Europie. Tutaj można poczuć atmosferę prawdziwego, sportowego święta! Po raz trzeci przeprowadzone zostały także Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim 10 km biegu, 60 km na rowerze i 10 km biegu.
Wywalczyłem 11 miejsce w kategorii M30 i 19 miejsce w OPEN. Wynik nie powala, ale jestem zadowolony, ponieważ na każdym z etapów duathlonu byłem lepszy niż rok temu! Może wyjątkiem jest strefa zmian, gdzie w tym roku się pogubiłem. Najbardziej cieszy progres na pierwszym bieganiu z 3:49 min/km na 3:43 min/km 👍 Wydaje się, że 6 sekund to niedużo, ale musiałem cierpliwie czekać na ten progres 📈

TRASA DYSTANS SPRINT

Trasa biegowa- bieg1- 5 km i strefa T1

Na Dystansie Sprint do pokonania była 1 pętla (5 km). Start rozpoczął się w okolicy Hali Sportowej „Herkules” i wiódł ulicami : Borówko Stare- Chłapowskiego – Kuczmerowicza –Kolejowa, gdzie był punkt nawrotowy. Pętla w formie agrafki. Na całej trasie obowiązywało poruszanie się lewą stroną jezdni. Strefa zmian T1- zlokalizowana była na Parkingu przy Hali Sportowej „Herkules” . Na całej trasie nawierzchnia asfaltowa. Na trasie biegowej był usytuowany jeden punkt odżywczy.

Trasa rowerowa-20km i strefa T2

Jedna pętla trasy kolarskiej liczy 20km. Na Dystansie Sprint do pokonania była 1 pętla. Trasa rowerowa rozpoczęła się w okolicy Hali Sportowej „Herkules” i wiodła ulicą Borówko Stare w kierunku Borowa i dalej Gorzyczki- Stary Gołębin – Donatowo (na trasie do Donatowa znajdował się punkt nawrotowy). Trasa płaska i szybka, z bardzo dobrą jakością asfaltu. Pętla rowerowa w formie agrafki. Ruch dwukierunkowy, poruszanie się po trasie rowerowej przy prawej krawędzi jezdni, zakaz przekraczania osi jezdni. Podczas konkurencji rowerowej obowiązywały zasady ruchu drogowego (ruch prawostronny). Kask obowiązkowy na całej trasie kolarskiej. Ruch drogowy był całkowicie zamknięty. Zawody w konwencji bez draftingu! (zabroniona jest jazda na rowerze w odległości mniejszej niż 10m za innym zawodnikiem). Strefa zmian T2- zlokalizowana była na Parkingu przy Hali Sportowej „Herkules”. Na trasie rowerowej był usytuowany jeden punkt odżywczy.

Trasa biegowa- bieg2- 2,5km

Po wybiegnięciu ze strefy T2 dalej ponownie trasą biegu 1 i kolejna 1 pętla 2,5km. Meta usytuowana była na Parkingu przy Hali Sportowej „Herkules”.

ChampionMan Duathlon Czempiń 2022
ChampionMan Duathlon Czempiń 2022

Wyniki naszego zawodnika:

Mateusz Zener – 11 miejsce kat. M30 / 19 miejsce OPEN
 

bieg1

T1

rower

T2

bieg2

wynik

strata

00:18:28(18)

00:01:28

00:31:57(28)

00:00:53

00:10:07(24)

01:02:55

00:07:08

 
👏👏👏 Brawo dla Mateusza i gratulacje za poświęcenie oraz sportową rywalizację. Fanów prosimy jak zawsze o nagrodzenie zawodnika dobrym komentarzem i polubienie zdjęć z zawodów na naszym Facebook-u. 😉
 
Oczywiście, dziękujemy ❤️ wszystkim za sportowy doping.

🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Statystyki ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 - Króla Duathlonu

ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 był rozgrywany na dwóch dystansach:

Dystans SPRINT
Bieg ~ 5 km
Rower ~ 20 km
Bieg ~ 2,5 km

Dystans ŚREDNI
Bieg ~ 10 km
Rower ~ 60 km
Bieg ~ 10 km

Dystans SPRINT wygrał Tomasz Słupik ENDLESS PAIN Warszawa.

Dystans ŚREDNI wygrał Igor Siódmiak 7PRO SIÓDMIAK TEAM / MBC / Pentathlon Sz-ek Szczecinek.

Pełne wyniki dostępne tutaj.

XXI Bike Maraton Bielawa

Wesprzyj naszych Juniorów

Najlepsze wyniki biorą się z pasji. Inspiruj naszych zawodników i wspieraj ich w karierze sportowej.

#DotacjaGminaŚcinawa – projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

RENSA VLG – innowacyjna księgowość klubu sportowego.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.