4 października 2023

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Via Dolny Śląsk Ślężański Mnich 2022 – jesteśmy w czołówce

3 min read
Via Dolny Śląsk Ślężański Mnich 2022 zakończony 5 miejscem. 😍 9 kwietnia z małym opóźnieniem wystartowała edycja 2022. Do wyścigu zgłosiło się 460 zawodniczek i zawodników. Starty wspiera RENSA VLG. Fanów prosimy o wsparcie naszych zawodników dobrym komentarzem.
Via Dolny Śląsk Ślężański Mnich 2022

💪 Via Dolny Śląsk Ślężański Mnich 2022 - ruszyła edycja 10 wyścigów.

Tradycyjnie na Dolnym Śląsku i tradycyjnie w Sobótce 9 kwietnia wystartował Via Dolny Śląsk Ślężański Mnich 2022. Do wyścigu zgłosiło się 460 zawodniczek i zawodników. W tym roku w cyklu PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk zaplanowano 10 edycji, wszystkie na Dolnym Śląsku w okresie od września do października. Kolejne miejscowości gdzie pojawią się kolarze to: Miękinia, Gromadka, Żmigród, Złotoryja, Szklarska Poręba, Świdnica, Obiszów oraz Kowary.

Zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji indywidualnych, drużynowych i specjalnych: Best of the best PKO Leasing oraz Predator Challenge. Na zawodników podzielonych na dwa dystanse FUN i PRO czekała wymagająca runda o długości 31 km. Bardzo dobre asfalty na całej trasie i jej trud spowodowały, że większe grupy szybko dzieliły się na mniejsze. Każdy mógł się sprawdzić z osobami o swoim potencjale.

Co o wyścigu powiedział Mateusz Zener:

Sezon szosowy rozpocząłem startem w Ślężańskim Mnichu. Chyba najbardziej rozpoznawalnym i kultowym wyścigu w kalendarzu. Organizator przygotował dwa dystanse dla startujących, ja wystartowałem w krótszym wariancie, gdzie do przejechania była jedna pętla. Trasa była pofałdowana, znajdował się również odcinek bruku, jak i odcinki, gdzie wiał silny wiatr, który zmuszał kolarzy do zakładania kolarskich “rantów”, wachlarzy. Ja od początku czułem się dobrze, starając się jechać czujnie. Na najdłuższym, mającym ok. 3 kilometrów podjeździe, razem z kilkoma zawodnikami nadawaliśmy mocne tempo. Na zjeździe ktoś krzyknął, że zostało nas 6 w pierwszego grupie i mimo, że dwóm kolarzom udało się do nas dojechać peleton porwał się na dobre. Zaczęliśmy współpracować, dzięki czemu trudne fragmenty trasy z wiatrem czołowym pokonywaliśmy sprawnie. Przed meta czekał nas krótki podjazd ulica Garncarską, gdzie wjechałem na kole prowadzącego zawodnika, starając się mieć wszystko pod kontrolą. Później zjazd i ostatnia prosta, lekko pod górę do mety. Na tych finałowych fragmentach robiłem co mogłem, jednak tego dnia było to 5 miejsce. Przed wyścigiem taki wynik brałbym w ciemno, jednak sytuacja, w której do ostatnich metrów walczyłem o zwycięstwo pozostawia lekki niedosyt. Na pewno to był bardzo dobry wyścig w moim wykonaniu, zarówno fizycznie, jak i taktycznie jestem zadowolony z występu. Mam nadzieję, że kolejne starty będą równie dobre.

Najlepsi zawodnicy na dystansie FUN (Open)

  1. Zieliński Wojciech Quest Road 00:46:14
  2. Szewczyk Mikołaj Seven Perceptus Team 00:49:46
  3. Falana Bartosz GATTA BIKE RS 00:49:47
  4. Erdem Kemal 00:49:47
  5. Leszczyński Krzysztof ROAD-RACING.PL 00:49:48
  6. Zener Mateusz Sprint Ścinawa MSport 00:49:49
  7. Kuźbik Przemysław Cart-Pack Team Sokół Bralin 00:49:50
  8. Synowiec Dominik Quest Road 00:49:53
  9. Radziszewski Łukasz OTR INTERKOL – CX80 TEAM 00:50:06
  10. Szrajber Tomasz ROAD-RACING.PL 00:50:11

Pełne wyniki dostępne na stronie www.domtel-sport.pl

Kolejny wyścig już 24.04.2022 w Miękini – zaliczany do cyklu Szosowy Klasyk.

Wynik naszego zawodnika:

Mateusz Zener – 5 miejsce kat. M30 / 6 miejsce OPEN w FUN / czas 00:49:49 / średnia prędkość 37,34 km/h
 
👏👏👏 Brawa dla Mateusza. Gratulacje za poświęcenie i sportową rywalizację. Fanów prosimy jak zawsze o nagrodzenie dobrym komentarzem i polubienie zdjęć z zawodów na naszym Facebook-u. 😉
 
Oczywiście, dziękujemy ❤️ wszystkim za sportowy doping.

🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Statystyki Via Dolny Śląsk Ślężański Mnich 2022

FUN:

Długość trasy: 31 km
Średnia prędkość zwycięzcy: 40,23 km/h
Najszybszy zawodnik ukończył ten dystans w czasie 00:46:14, a najwolniejszy w czasie 01:50:09.

PRO:

Długość trasy: 62 km
Średnia prędkość zwycięzcy: 37,7 km/h
Najszybszy zawodnik ukończył ten dystans w czasie 01:38:40, a najwolniejszy w czasie 02:34:24.

XXI Bike Maraton Bielawa

Wesprzyj naszych Juniorów

Najlepsze wyniki biorą się z pasji. Inspiruj naszych zawodników i wspieraj ich w karierze sportowej.

#DotacjaGminaŚcinawa – projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

RENSA VLG – innowacyjna księgowość klubu sportowego.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.