15 kwietnia 2024

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 wyniki zawodów

4 min read
Wyścig Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 stał pod znakiem ostrej rywalizacji młodych kolarzy z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Zobacz koniecznie wyniki zawodników. Sezon kolarski w pełni. Dalej, to będzie jazda!!!

Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 - ostra rywalizacja kolarzy z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

To było prawdziwe pierwsze święto kolarskie w Ścinawie. Zawody Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 stały pod znakiem ostrej rywalizacji młodych kolarzy z Dolnego Śląską i Wielkopolski. Trasy były zróżnicowane pod względem kategorii wiekowych. Pogoda dopisała więc sezon kolarski już w pełni. Oprócz ścigania się na rowerach można było także zobaczyć nowe modele rowerów oferowanych przez NSR Sport. Na kolarzy czekały również zjazdy w dół z cenami na odzież kolarską.

Wydarzenie towarzyszące to Dni Ścinawy 2022. 

Celami tych zawodów było:

  • wyłonienie najlepszych uczniów z rocznika 2008 – 2012 w kolarstwie
  • ocena nabytych umiejętności w zakresie jazdy na rowerze
  • promocja prozdrowotnych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu
  • upowszechnianie sportu wśród uczniów szkół podstawowych
  • poprawa ogólnej sprawności fizycznej uczniów
  • przeciwdziałanie patologii wśród dzieci i młodzieży
  • rywalizacja rówieśnicza i sportowa zgodnie z zasadami fair play
  • prezentacja nowości rowerowych i technik serwisowania

Oficjalne otwarcie wyścigu

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, który objął patronat nad wyścigiem. Witając zawodników, życzył im udanych występów, zaś gościom i widzom życzył dużo sportowych emocji. Przypomniał też historię tworzenia szkółki kolarskiej w Ścinawie, której początki sięgają 2015 roku. 

Korzystając z okazji Prezes Sprint Ścinawa Grzegorz Sadza wręczył burmistrzowi Krystianowi Kosztyle dyplom i medal za zaangażowanie i pozytywny wkład w rozwój kolarstwa.

Sprint Ścinawa aktywnie promuje współzawodnictwo sportowego w środowisku dzieci i młodzieży. Zawody to właśnie narzędzie do przełamywania barier wiekowych i środowiskowych oraz dobry środek do popularyzacja ducha i idei sportowych. Działania klubu utrwalają wizerunku Sprint Ścinawa, jako animatora sportu olimpijskiego w regionie.

Zdrowa sportowa rywalizacja

Podczas zawodów do walki sportowej zagrzewał zawodników Tomasz Pamin, który umiejętnie podkręcał ściganie się na rowerach. Do wyścigu zgłosiło się 56 zawodników z 12 klubów oraz 3 zawodników niezrzeszonych. W tym sporcie przeważają chłopcy, których zgłosiło się 48. Kategorie kobiece obsadziło 10 dziewcząt. Z satysfakcją powitaliśmy na starcie klub KS Kołownik Włoszakowice, który reprezentował Wielkopolskę.

Ostry doping kibiców zagrzewał zawodników do szybkiej jazdy. Wspólne odliczanie 10 sekund do startu zintegrowało grupy kolarskie. Dobra praca sędziów z DZKol sprzyjała zasadom fair play.

Wyścigi były zacięte i szybkie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przy fanfarach na scenie na gali nagród. Otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy klubom za udział w naszym wyścigu i zapraszamy ponownie.

Nieceniona pomoc rodziców i strażaków

Ogromne podziękowania należą się również rodzicom zawodników ze Ścinawy, którzy pomagali przy wyznaczaniu trasy i obsłudze zawodników. Dziękujemy również strażakom z OSP Ścinawa, którzy czuwali na trasie wyścigu. Nieoceniona pomoc rodziców i strażaków sprzyjała dobrej i sportowej atmosferze tych zawodów.

Burmistrz Krystian Kosztyła dopingował naszych zawodników

Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 wyniki naszych zawodników:

BMX (2012 i młodsi):
Wojciech Dziemieńczuk – 4 miejsce
Fabian Borkowski – 8 miejsce

Żacy:
Antoni Kupczyński – 6 miejsce
Adrian Pietrzyk – 12 miejsce
Paweł Kawecki – 13 miejsce
Jakub Żuk – 17 miejsce

🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie! Zobacz #LigaSzkółekKolarskich.

Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 pełne wyniki

BMX rocznik 2012 i młodsi
Pętla: 1,3 km, odległość 3,9 km

Żak/żakini rocznik 2010 – 2011
Pętla: 1,3 km, odległość 6,5 km

Młodziczka rocznik 2008 – 2009
Pętla 1,45 km, odległość: 7,25 km

Młodzik rocznik 2008 – 2009
Pętla 1,45 km, odległość: 8,7 km

Pobierz pełne wyniki zawodów Liga Szkółek Kolarskich MTB Scinawa 2022.

#DotacjaGminaŚcinawa – Projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

Nasze starty wspiera RENSA VLG.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.