4 października 2023

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 wyniki zawodów

4 min read
Zawody Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 to ostra rywalizacja młodych kolarzy z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Zobacz koniecznie wyniki zawodników. Sezon kolarski w pełni. Dalej, to będzie jazda!!!
Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023

Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 - ostra rywalizacja kolarzy z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Piękna sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży podczas #DniŚcinawy. Zawody Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 zagościły na dobre w naszym mieście. Tym razem nietypowo przy dawnej strzelnicy, ale ponownie doszło do pięknej i sportowej rywalizacji młodych kolarzy z Dolnego Śląską oraz Wielkopolski. Trasy były zróżnicowane pod względem kategorii wiekowych. Nieco płaskie, ale za to wytrzymałościowe. Pogoda nam dopisała, co sprzyjało także prezentacji rowerów oferowanych przez NSR Sport. Na kolarzy czekały również ciekawe zjazdy z cenami na odzież kolarską i akcesoria. NSR świadczył również serwis dla zawodników.

Wydarzenie towarzyszące to Dni Ścinawy 2023. 

Celami tych zawodów było:

  • wyłonienie najlepszych uczniów z rocznika 2009 – 2013 w kolarstwie
  • ocena nabytych umiejętności w zakresie jazdy na rowerze
  • promocja prozdrowotnych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu
  • upowszechnianie sportu wśród uczniów szkół podstawowych
  • poprawa ogólnej sprawności fizycznej uczniów
  • przeciwdziałanie patologii wśród dzieci i młodzieży
  • rywalizacja rówieśnicza i sportowa zgodnie z zasadami fair play
  • prezentacja nowości rowerowych i technik serwisowania

Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 - oficjalne otwarcie wyścigu

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Korzystając z okazji, nasi zawodnicy uwiecznili się z Burmistrzem na zdjęciach, który później dołączył do ekipy sędziowskiej i dawał sygnał do startu wyścigom w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

Sprint Ścinawa aktywnie promuje współzawodnictwo sportowego w środowisku dzieci i młodzieży. Zawody to właśnie narzędzie do przełamywania barier wiekowych i środowiskowych oraz dobry środek do popularyzacja ducha i idei sportowych. Działania klubu utrwalają wizerunku Sprint Ścinawa, jako animatora sportu olimpijskiego w regionie.

Piękna animacja sportowa

Podczas całej imprezy do walki sportowej zagrzewał zawodników Tomasz Pamin. Jego świetne komentarze i zachęty motywowały zawodników do większej rywalizacji. Ściganie się na rowerach rozgrzało naszych kibiców, którzy przygotowali dla zawodników transparenty. Do wyścigu zapisało się 65 zawodników z 18 klubów oraz 1 zawodniczka niezrzeszona. W tym sporcie przeważają chłopcy, których zgłosiło się 48. Kategorie kobiece obsadziło 17 dziewcząt. Ostatecznie w zawodach wystartowało 55 dziewcząt i chłopców. Z satysfakcją powitaliśmy na starcie kluby KS Kołownik Włoszakowice oraz UKS Koźminianka Koźminek, które reprezentował Wielkopolskę. Na starcie stanęły mocne ekipy z Wałbrzycha, Sobótki, Jaworzyny Śląskiej, Wrocławia, Jelenie Góry, Głogowa, Chojnowa, Jerzmanowej, Przedmościa, Grębocic, Wilkowa, Rzeczycy.

Ostry doping wszystkich kibiców zagrzewał zawodników do szybkiej jazdy. Dobra praca sędziów z DZKol sprzyjała zasadom fair play.

Nasi zawodnicy pomimo trudów ze zdrowiem i kontuzji licznie stanęli do zawodów i dzielnie walczyli. W kategorii Żak możemy mówić o wielkim pechu, bowiem dwaj nasi zawodnicy zaliczyli kraksę, co spowodowało wycofanie się jednego z nich z wyścigu i utratę dobrych miejsc. Ostatecznie dwóch naszych młodych kolarzy stanęło do nagród na gali, zaś czterech uplasowało się w TOP 10. Wszyscy zasłużyli na pochwałę.

„Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”

Wyścigi były zacięte i szybkie. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni przy fanfarach na scenie na gali nagród. Otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy klubom za udział w naszym wyścigu i zapraszamy ponownie.

Nieceniona pomoc rodziców i strażaków

Ogromne podziękowania należą się również rodzicom zawodników ze Ścinawy, którzy pomagali przy wyznaczaniu trasy i obsłudze zawodników. Dziękujemy również strażakom z OSP Ścinawa, którzy czuwali na trasie wyścigu. Nieoceniona pomoc rodziców i strażaków sprzyjała dobrej i sportowej atmosferze tych zawodów.

Burmistrz Krystian Kosztyła dopingował naszych zawodników

Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 wyniki naszych zawodników:

Kategoria BMX (chłopcy 2013 i młodsi):
Przemysław Bogdziewicz – 6 miejsce
Fabian Borkowski – 8 miejsce

Kategoria Żak:
Jan Barciński – 5 miejsce
Ignacy Stojański – 13 miejsce
Antoni Kupczyński – 14 miejsce
Jan Marynowicz – 16 miejsce
Gabriel Bartoch – 17 miejsce
Dziemieńczuk Wojciech – DNF (kontuzja po upadku)

Kategoria Młodzik:
Paweł Kawecki – 8 miejsce

🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023 pełne wyniki

BMX rocznik 2013 i młodsi
Pętla: 1,7 km, odległość 6,8 km

Żak/żakini rocznik 2011 – 2012
Pętla: 1,7 km, odległość 10,2 km

Młodzik/Młodziczka rocznik 2009 – 2010
Pętla 2,3 km, odległość: 13,8 km

Pobierz pełne wyniki zawodów Liga MTB Zagłębia Miedziowego Ścinawa 2023.

#DotacjaGminaŚcinawa – Projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

Nasze starty wspiera RENSA VLG.

Wesprzyj nas!

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.