15 kwietnia 2024

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024

4 min read
Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024) był sporym wyzwaniem dla naszych kolarzy. Na wyścig przyjechało wielu znanych kolarzy MTB. Tym razem problemy nas nie ominęły. Dwóch naszych zawodników nie ukończyło wyścigu. Ale walka trwała do końca. Starty wspiera RENSA VLG i Oficjalny Sponsor NSR Sport.
Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024

Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024

W Bolesławcu na wymagającej czterokilometrowej trasie odbywał się emocjonujący wyścig Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024. Kiedyś ścigali się tu m.in. Maciej Paterski, Piotr Formicki, Mariusz Kowal, Marek Galiński. Dolnośląskie Otwarcie Sezonu Cross-Country XC Bolesławiec zyskało spory rozgłos. Obecna trasa zyskała nowe oblicze i dzięki funduszom z budżetu województwa wykonano kilka atrakcyjnych technicznych przeszkód: zjazd po belkach ala “rio”, kamienną ścieżkę “rock garden” czy kilka dropów – niewielkich uskoków. Oczywiście każda z przeszkód na trasie miała zapewnione objazdy tzw. “chicken line”, tak by mniej wprawieni zawodnicy mogli bezpiecznie w całości pokonać trasę zawodów. Trasa budowana była przez lokalnych kolarzy i społeczników, co pozwoliło na zintegrowanie społeczności.

W zawodach (16.03.2024) startowały dzieci, młodzież jak i dorośli. Dla wszystkich przewidziano odpowiednie kategorie wiekowe (żak, młodzik, junior młodszy, junior, elita, masters). Wyścigi odbyły się na 4-kilometrowej pętli, którą poszczególne kategorie wiekowe pokonywały wielokrotnie.

Nasi zawodnicy: Antoni Wilk, Maciej Bruna, startowali w kat. Junior Młodszy, zaś Mateusz Zener startował w kategorii Masters.

Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024 z małymi dramatami

Antek z Maćkiem świetnie wystartowali. Antek był w czołówce po pierwszym okrążeniu. Na drugim okrążeniu na podjeździe doznał kontuzji kolana i niestety musiał zakończyć wyścig. Maćka dopadły problemy techniczne na trzecim okrążeniu. Zaczęło się od przerzutki, a na końcu pękła mu hak. Maciek stanął na wysokości zadania, wziął rower na plecy i tak przekroczył metę. Otrzymał sowite brawa.

Mateusz równie dobrze wystartował. Niefortunny manewr spowodował zderzenie z drzewem. Wskutek czego Mateusz wycofał się z wyścigu. Na szczęście nie odniósł poważnej kontuzji.

Tak więc, walecznie i dramatycznie było w Bolesławcu.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe unikatowe medale. Dla zwycięzców w każdej kategorii wiekowej przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Główną nagrodę ufundował Organizator we współpracy z firmą INPEAK polskim producentem mierników mocy – pomiar mocy POWERCRANK. Organizator zapewnił także bufet na trasie zawodów – wyznaczony punkt żywieniowy oraz punkt serwisowy.

Komentarze do wyników

Maciej Bruna

Ukończyłem jako 16, ale miałem problemy z przerzutką. Na końcówce pękł mi hak. W końcu wziąłem rower na ramię i tak ukończyłem wyścig.

Antoni Wilk

Byłem na prowadzeniu na pierwszym okrążeniu, a kiedy było pod górkę, to chciałem podjechać na stojąco. Uderzyłem się kolanem w manetkę i to tak boleśnie, że nie dałem już rady jechać dalej. Szkoda, bo szło mi dobrze.

Mateusz Zener

Na rozpoczęcie sezonu zdecydowałem się na start w Bolesławcu. Ciekawa trasa oraz organizatorzy, którzy sami są kolarzami przyciągnęli na start okolicznych kolarzy. Niestety nie będę miał dobrych wspomnień, ponieważ już w 3 minucie wylądowałem na drzewie, co skutecznie uniemożliwiło mi dalszą rywalizację. Mam nadzieję, że to tylko falstart, a już na kolejnych zawodach będę mógł pokazać to co wypracowałem zimą.

Wyniki naszych drużyn:

Junior Młodszy (18 wystartowało / 17 ukończyło)

Maciej Bruna – 16

Antoni Wilk – DNF

Masters (38 wystartowało / 34 ukończyło)

Mateusz Zener – DNF

Brawa dla wszystkich. Gratulacje za poświęcenie i sportową rywalizację. Fanów prosimy jak zawsze o nagrodzenie dobrym komentarzem i polubienie zdjęć z zawodów na naszym Facebook-u.
 
Oczywiście, dziękujemy wszystkim za sportowy doping.

Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024 okiem reportera

Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024 - statystyki

Junior Młodszy:

Długość trasy: 3×4 km

Średnia prędkość zwycięzcy: 18,19 km/h

Najszybszy zawodnik ukończył ten dystans w czasie 0:39:35

Tempo najszybszego: 3,18 min/km

Masters:

Długość trasy: 4×4 km

Średnia prędkość zwycięzcy: 20,61 km/h

Najszybszy zawodnik ukończył ten dystans w czasie 0:46:35

Tempo najszybszego: 2,55 min/km

Pełne wyniki zawodów na stronie Maratończyk.

Sprint Ścinawa

Wesprzyj naszych Juniorów

Najlepsze wyniki biorą się z pasji. Inspiruj naszych zawodników i wspieraj ich w karierze sportowej.

Nasz klub wspierają:

#DotacjaGminaŚcinawa – projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

RENSA VLG – innowacyjna księgowość klubu sportowego.

NSR Sport – Oficjalny Sponsor.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.

Część zdjęć udostępniamy z albumów: Mariusz Ryż oraz Rafał Klimek.

Bolesławiecki Wyścig Kolarstwa XCO 2024 - dodatki w jednym miejscu

Ściganie pełną parą

Objazd trasy SzajBajk

Prezentacja trasy - Mariusz Ryż

Wideo z budowy trasy sekcji kamiennej i zjazd po belach z drewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *