15 kwietnia 2024

Sprint Ścinawa

Klub Kolarski

Duathlon Radwanice 2022 – Mateusz Zener najlepszy zawodnik Zagłębia Miedziowego

4 min read
Duathlon Radwanice 2022 – to była doskonała okazja do ścigania się. "Skończyłem na 3 miejscu w kategorii i 6 w OPEN oraz jako najlepszy zawodnik Zagłębia Miedziowego. Jestem bardzo zadowolony. Najbardziej z roweru, który pojechałem świetnie!" - powiedział Mateusz Zener. Starty wspiera RENSA VLG. Fanów prosimy o wsparcie naszego zawodnika dobrym komentarzem.
Duathlon Radwanice 2022

Duathlon Radwanice 2022 - tego się nie spodziewaliśmy!

Pierwsza edycja Duathlon Radwanice przeszła do historii. Mocne emocje, mocne ściganie, radość, wzruszenie i rewelacyjna pogoda – tak w skrócie o tych zawodach można powiedzieć. Liczna obsada – wystartowało 318 osób, które ukończyły wyścig i dotarły do mety. Gratulacje dla wszystkich! Jak zawsze najlepszym udało się stanąć na podium. W ramach zawodów Duathlon Radwanice 2022 odbyły się Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w duathlonie. Walka o mistrzowski tytuł rozegrała się na dystansie SPRINT (5-20-2,5 km).
Nasz zawodnik Mateusz Zener spisał się świetnie. Wywalczył brąz oraz tytuł najlepszego zawodnika Zagłębia Miedziowego.

Na starcie pojawiło się wielu bardzo dobrych zawodników: biegaczy, kolarzy, duathlonistów. Miałem pewien pomysł na te zawody, więc od startu starałem się po prostu realizować kolejne założenia. Pierwszy bieg to gaz. Żeby zająć w miarę dobre miejsce w pierwszym zakręcie, musiałem wykonać sprint na pierwszych 100 metrach. Po chwili stawka się rozciągnęła, a ja zająłem miejsce za zawodnikiem, którego chciałem pilnować. Można powiedzieć, że plan zrealizowałem, chociaż po etapie biegowym zajmowałem “dopiero” 11 miejsce, a do zawodnika, w którego plecaku chciałem zakończyć pierwszy bieg traciłem 13 sekund. Na szczęście strefa zmian poszła mi bez problemów i rower rozpocząłem widząc przed sobą wspomnianego wcześniej przeciwnika.

Ten kontakt wzrokowy był mi potrzebny, by na początku tego etapu starać się jak najdłużej trzymać z nim kontakt. Wiedziałem, że to świetny kolarz i będzie mi odjeżdżał, ale jednocześnie wiedziałem, że im dłużej go widzę, tym dłużej jadę dobrym tempem. Kiedy już zgubiłem swojego “zająca”, starałem się dalej jechać bardzo mocno. Co jakiś czas opuszczałem wzrok na kierownicę, gdzie specjalnie na ten wyścig zamontowałem dodatkowe “motywatory”. Mijałem kolejnych zawodników. Na końcówce tego etapu minąłem trzech świetnych biegaczy. Wtedy wiedziałem, że ostatnie bieganie będzie bardzo bolało…

Wydawało mi się, że jestem bez szans podczas ostatniego biegania. Byłem jednak bardzo zmotywowany i gdy tylko minął mnie pierwszy przeciwnik podczas finałowego biegu, wydłużyłem krok, by jak najdłużej za nim się utrzymać. Dalej był ból, cierpienie i meta.

Kończę na 6 miejscu, 3 w kategorii i jako najlepszy zawodnik Zagłębia Miedziowego. Jestem bardzo zadowolony. Najbardziej z roweru, który pojechałem świetnie.
  • Jerzy Górski – polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 3 września 1990. Jerzy Górski jest członkiem Polskiego Związku Triathlonu, prezesem Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon” i organizatorem wielu zawodów triathlonowych oraz biegów. Historia Jerzego Górskiego została opowiedziana w filmie fabularnym „Najlepszy” z 2017 roku.
  • Magdalena Gorzkowska – polska lekkoatletka, sprinterka. Uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012. Po zakończeniu kariery lekkoatletycznej alpinistka i himalaistka. Zdobywczyni m.in. szczytów Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz jako najmłodsza Polka w historii – Mount Everest (17 maja 2018, w wieku 26 lat i 17 dni). 18 maja 2019, jako pierwsza Polka, zdobyła Makalu bez wspomagania tlenem z butli. 27 września 2019 weszła na Manaslu.
  • Krzysztof Augustyniak – wieloletni triathlonista PRO. Złoty medalista Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie długim z 2012 roku. Obecnie trener oraz założyciel klubu Augustyniak Triathlon Team.
  • Daniel Jakimiuk – triathlonista PRO, zwycięzca wielu zawodów triathlonowych oraz duathlonowych. Srebrny medalista Mistrzostw Czech na dystansie długim.

Trasy Duathlon Radwanice 2022

Wyniki naszego zawodnika:

Mateusz Zener – 3 miejsce kat. M30 / 6 miejsce OPEN
RankingRun 5 kmBike 20 kmRun 2.5 kmCzas
M30 – 300:15:50:1100:29:29:0500:08:14:0700:55:38
 
👏👏👏 Brawo dla Mateusza i gratulacje za poświęcenie oraz sportową rywalizację. Fanów prosimy jak zawsze o nagrodzenie zawodnika dobrym komentarzem i polubienie zdjęć z zawodów na naszym Facebook-u. 😉
 
Oczywiście, dziękujemy ❤️ wszystkim za sportowy doping.

🤩 Nie zapomnij nas polubić na naszym Facebook-u lub zacząć obserwować, aby wiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dla klubu. Mamy nadzieję, że się wkrótce zaczniemy razem działać w sporcie!

Statystyki zawodów Duathlon Radwanice 2022

Duathlon Radwanice 2022 był rozgrywany na dwóch dystansach:

Dystans SPRINT
Bieg ~ 5 km
Rower ~ 20 km
Bieg ~ 2,5 km

Dystans CLASSIC
Bieg ~ 10 km
Rower ~ 40 km
Bieg ~ 5 km

Dystans SPRINT wygrał KISTOWSKI Kacper Merx Team Wągrowiec.

Dystans CLASSIC wygrał JAKIMIUK Daniel #dashrade Team.

Pełne wyniki dostępne tutaj.

XXI Bike Maraton Bielawa

Wesprzyj naszych Juniorów

Najlepsze wyniki biorą się z pasji. Inspiruj naszych zawodników i wspieraj ich w karierze sportowej.

#DotacjaGminaŚcinawa – projekt współfinansowany ze środków Gminy Ścinawa.

RENSA VLG – innowacyjna księgowość klubu sportowego.

Galeria zdjęć z wyścigu

Sport niesie ze sobą dużo emocji.